sonraki önceki

Belarus'a vize kalktı

Türk vatandaşları Belarus'a vizesiz gidebilecek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, önümüzdeki haftalarda Belarus'un vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasına gireceğini söyledi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey ile yapılan görüşme sona erdi.

İstanbul Conrad Otel'de basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplamak üzere basın toplantısı düzenlendi. Belarus ile vizelerin kaldırılmasında son aşamaya gelindiğini belirten Davutoğlu, "Mart ayında vize muafiyet anlaşması imzalamış ve Türk ve Belarus vatandaşlarının karşılıklı ziyaretlerindeki engelleri kaldırma iradesi göstermiştik. Onay süreci önümüzdeki haftalarda bitecek ve artık vizesiz seyahat edebileceğimiz ülkeler arasınada Belarus katılmış olacak." diye konuştu. Belarus ile ekonomik ilişkilerde değinen Davutoğlu,"İlişkilerimizin daha üst düzeyde olması konusunda kararlılıklarımız var." dedi.

Günün Fıkrası
Bu yaşanmış bir olaydır. Öğretmen bir arkadaş anlatıyor; -5.Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2.sorusu: 'Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız.' Öğrencimizden gelen cevap: -Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim? :)
E-BÜLTEN KAYIT e-posta adresinizi bırakın, güncel haberlerden, etkinliklerden ve fırsatlardan sizi haberdar edelim... gönder