sonraki önceki

Ağaoğlu'ndan eğitime destek

Geliştirdiği projelerle ülke ekonomisine katma değer sağlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, eğitim alanında birçok okul projesine ve desteğe imza atarak topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmeyi sürdürüyor.

Ülkemizde eğitim alanında birçok eksiklik bulunduğunun bilincinden hareketle Ağaoğlu, gerçekleştirdiği proje ve destekler ile evrensel ve ulusal değerlere sahip çıkarak gelecek nesillere katkıda bulunmak için aralıksız çalışıyor.

Eğitime yatırım yapmayı öncelikli hedefleri arasında tuttuklarını belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, geleceğin Türkiye'sinin yaratılmasında eğitim çok önemli rol oynuyor, biz de bu bilinçten hareketle sosyal sorumluluğumuzun bir gereği olarak önceliği eğitime veriyoruz. Ülkemizin 2023 yılında dünyanın ilk on ekonomisinden birisi olma hedefinin yolu eğitimin yaygınlaştırılmasından geçiyor. Bu çerçevede eğitim alanında devletin yükü ne kadar azaltılırsa geleceğe dönük hedeflerin yakalanması da o kadar kolaylaşacaktır. Sadece ekonomik olarak değil daha modern bir toplum olabilmek adına da eğitim çok önemli. Biz de bu amaçla ülke çapında birçok okulun yapımını üstlendik ve 450 öğrencinin eğitim ve öğrenim bursunu da karşılayarak ülkemizin geleceğine katkı sağlıyoruz."dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun eğitime kazandırdığı birçok okulda binlerce öğrencinin geleceğin başarılı Türkiye'si için öğrenim gördüğünü belirten Ali Ağaoğlu; "Bu kapsamda okullarımızdaki öğrencilerimizin başarıları bizlerin göğsünü kabartıyor. Örneğin, 2007 yılında eğitime başlayan Asiye Ağaoğlu Anadolu Lisesi'nin ilk mezunları, çok programlı liseler arasında Türkiye birinci olma başarısı göstererek bizleri onurlandırdılar. Okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin bu başarıları eğitim alanındaki çalışmalarımızı daha da ileriye götürmemiz adına bizleri isteklendiriyor."dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu, TOGEM (Toplumsal Gelişim Merkezi), MİKA-DER (Minik Kalplerle El Ele Derneği), TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) gibi eğitim alanında ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarına destek vererek birçok okul projesini hayata geçirmiş ve yenilerini de kazandırmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra tamamlanmış okul projeleri arasında Asiye Ağaoğlu Anadolu Lisesi, Gümüşdere İlköğretim Okulu ve Ilıca İlköğretim Okulu da bulunuyor. Öte yandan Mikdat Ağaoğlu Anadolu Lisesi, KTÜ Ali Ağaoğlu Yüksekokulu, Ali Ağaoğlu Özel Ana ve İlköğretim Okulu çok yakın bir gelecekte eğitime başlayacak.

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

MYLIFE Kredimatik
  • Kredi Miktarı
  • Vade
  • Faiz Oranı
  • HESAPLA
  • Ödeme Planı
  • Yukarıdaki değerler Ağaoğlu'na özel faiz oranlarıyla hesaplanmaktadır.
E-BÜLTEN KAYIT e-posta adresinizi bırakın, güncel haberlerden, etkinliklerden ve fırsatlardan sizi haberdar edelim... gönder